Historie klientów

rozliczenie przy rozwodzie

Renata i Olgierd byli małżeństwem od 22 lat. Posiadali dwójkę dzieci, kupili mieszkanie na kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. Renata pracowała na etacie. Olgierd prowadził spółkę wraz ze wspólnikiem. Spółka się rozwijała, posiadała kredyty inwestycyjne, leasingi. Para miała dwa, wspólne kredyty gotówkowe na zakup samochodów. Podczas małżeństwa mieli wspólnotę majątkową.

zadłużone udziały nieruchomości w spadku

Rafała jest jednym z wielu przypadków, gdzie niespodziewane dziedziczenie może przerodzić się w poważne problemy finansowe. Dlatego warto mieć świadomość, że nawet niewielkie udziały w nieruchomości mogą przynieść kłopoty i konieczność spłaty długów innych osób.

dziedziczenie zadłużonego lokalu z dzikim lokatorem

Kuba i Matylda odziedziczyli po rodzicach dwa mieszkania. Jedno zamieszkiwane przez mamę, drugie było wynajęte wiele lat temu. Dzieci nie wiedziały, że najemca od wielu lat nie płacił mamie za najem mieszkania, zaś samo mieszkanie było zadłużone w spółdzielni i u dostawców mediów, zaś komornik pobierał część pieniędzy z emerytury.

śmierć małżonka i długi

Aleksandra z Tomkiem mieli dwójkę dzieci, mieszkanie kupione na kredyt. Aleksandra pracowała jako pielęgniarka. Tomek prowadził kilkuosobową, specjalistyczną i dobrze prosperująca firmę, która prężnie się rozwijała.

ochrona przed przewłaszczeniem i korzystna sprzedaż

Roksana i Tomek otrzymali po ślubie od rodziców działkę z rozpoczętą budową domu oraz drugą działkę w okolicach Warszawy. Roksana jest artystką o nieregularnych dochodach, Tomek jeździ na kontrakty do pracy za granicę. Potrzebowali kredyt na dokończenie budowy domu.

spadek dochodów i komornik

Utrata pracy, głównego źródła dochodów dla Ania i Grzegorz, rodziców 2 dzieci, okazało się dużym problemem. Utrata płynności finansowej, przyrost zobowiązań przeterminowanych zagroziło utratą mieszkania.

utrata pracy i licytacja mieszkania

Historia Rafała i Czarka pokazuję, jak zmieniający się świat może wpędzić w długi, a chęć pomocy bliskim może spowodować problemy w całej rodzinie.

nierzetelny kontrahent i pożyczka prywatna

Łukasz jest właścicielem zakładu produkcyjnego, który dobrze prosperuje. Gdy dostał propozycje wprowadzenia produkcji na rynek zagraniczny postanowił z niej skorzystać. Doinwestował firmę. Problemy się pojawiły, gdy nie otrzymał środków za wysłane produkty.

niewypłacalny kontrahenta

Tomek był właścicielem dobrze prosperującej firmy budowlanej wznoszącej osiedla domów jednorodzinnych w pobliżu Warszawy. Zatrudniał kilkanaście osób. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Podpisał umowę na budowę osiedla, zgodnie z którą za własne środki wybuduje 12 domów jednorodzinnych do stanu deweloperskiego – w momencie sprzedaży środki miały trafić do niego. Skoncentrował prawie wszystkie posiadane zasoby na budowę tego osiedla oraz zaciągnął kredyty poręczone prywatnie na 1,65 mln złotych.

przygotowanie zadłużonego domu do sprzedaży

Piotr i Rafał otrzymali w spadku dom rodzinny w okolicach Warszawy. Wcześniej Piotrek mieszkał w Gdańsku, Rafał w Irlandii. Budynek był zadłużony oraz wymagał gruntownego remontu. Bracia mieli ułożone życie i nie chcieli wracać do Warszawy. Spłata zadłużenia, przeprowadzenie remontu wymagały pieniędzy oraz czasu, którego bracia nie mogli poświęcić.

choroba i obniżenie miesięcznych rat o połowę

Jakub i Ania mają razem trójkę dzieci. Ania pracuje na etacie, Jakub prowadzi jednoosobową działalność specjalistyczną. Łączne miesięczne dochody netto przekraczają 11.000zł. Wynajmowane trzy pokojowe mieszkanie było niewystarczające dla rodziny, więc kupili działkę w 90% na kredyt. Po przygotowaniu planów domu miała ruszyć budowa.

inflacja i wzrost raty kredytów

Kasia i Arek oraz ich dzieci mieszkali w miejscowości oddalonej o 15 km od granic Warszawy. Obydwoje pracowali na etacie o dochodach odpowiednio 3400 i 5800 netto. Dostali od rodziców działkę na której rozpoczęli budowę dzięki posiadanym oszczędnościom. Wystarczyły do doprowadzenia domu do stanu surowego otwartego.

najem z opcją kupna, a zła historia w BIK

Szymon i Renata od dwóch lat są małżeństwem, mają razem córkę, a drugie dziecko jest w drodze. Ich dochody to ponad osiem tysięcy złotych netto miesięcznie. Szymon jest właścicielem firmy i zatrudnia dwóch pracowników, Renata jest nauczycielką. Najmują 50 metrowe mieszkanie. Chcieliby kupić większe za cenę 510 tysięcy złotych, a na ten cel posiadają 120 tys. wkładu własnego.

najem z opcją kupna, a brak akceptowanego dochodu

Marcin jest podróżnikiem, pisarzem, artystą. Zarabia dzięki pisaniu tekstów, graniu na koncertach, otrzymuje tantiemy za napisane książki. Średniorocznie zarabia ponad 7000 złotych netto miesięcznie (głownie w wakacje podczas koncertów). Najmuje mieszkanie i reguluje płatności na czas. Od zawsze chciał kupić własne mieszkanie. Uzbierał 30% ceny nieruchomości, resztę planował pożyczyć z banku.